Zebranych powitała przewodnicząca Rady ŁOIIB Barbara Malec, która powiedziała m.in.: Wszystko co jest na ziemi i pod ziemią to rezultat pracy budowlańców. Zawsze prezentuję pogląd, że zawody budowlane to zawody piękne, ale niezwykle trudne i odpowiedzialne.
Wojewódzkie Święto Budowlanych to czas wręczania nagród i odznaczeń, ale także czas spotkań koleżeńskich, relaksu i obcowania ze sztuką.
Złotą Honorową Odznakę Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa za szczególne osiągnięcia w pracy dla samorządu zawodowego inżynierów budownictwa otrzymali: Włodzimierz Babczyński, Lech Boguń, Jan Kozicki, Andrzej Lipiński, Zenon Łaski, Tadeusz Urban, Zbigniew Wilk
Srebrną Honorową Odznakę Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa otrzymali: Piotr Bardzki, Grzegorz Jackowski, Jan Jarecki,
Na wniosek Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa Złotą Odznakę „Zasłużony dla Budownictwa” otrzymali: Zbyszek Dudkiewicz, Tadeusz Malinowski, Ignacy Petecki, Grzegorz Rakowski, Antoni Rek, Sylwester Rudecki, Marek Stańczak, Cezary Wójcik.
Wręczono także statuetki laureatom XIII edycji Konkursu im. profesora Władysława Kuczyńskiego na najlepszą pracę dyplomową wykonaną na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Konkurs współorganizowany jest przez: Oddział Łódzki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Łódzką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa i Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.
W kategorii prac dyplomowych magisterskich I miejsce zdobył mgr inż. Miłosz JEZIORSKI za pracę pt: „Wybrane aspekty projektowania sprężonego płaszcza zbiornika na gaz ziemny”. Promotorem pracy jest dr inż. Tomasz Waśniewski. II miejsce przyznano mgr inż. Arturowi GÓRALOWI za pracę pod tytułem: „Projekt konstrukcji wymiany stropu w dwóch wersjach w zabytkowym obiekcie poprzemysłowym Markusa Silbersteina w Łodzi”. Promotorem pracy jest prof. dr hab. inż. Tadeusz Urban. III miejsce zdobył mgr inż. Rafał BREDOW za pracę pt: „Analiza drgań płaskich układów prętowych w ujęciu metody elementów skończonych”. Promotorem pracy jest dr inż. Łukasz Domagalski.
W Kategorii: prace dyplomowe inżynierskie pierwszego miejsca nie przyznano. II miejsce zajęła inż. Aneta BIAŁKOWSKA za pracę pt: „Projekt wybranych elementów konstrukcji żelbetowej Uniwersyteckiego Centrum Wystawienniczego”. Promotorem pracy jest dr inż. Michał Gołdyn. III miejsce zajęła inż. Monika REDZYNIA za pracę pt: „Analiza rozkładu temperatury i przemieszczeń w przegrodzie charakteryzującej się funkcyjną gradacją własności – teoria wyższego rzędu”. Promotorem pracy jest dr inż. Ewelina Pazera.
Wręczono także nagrody Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa za najlepszą pracę dyplomową o tematyce chemii budowlanej wykonaną na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej. W kategorii prac magisterskich Kapituła Konkursu przyznała I Nagrodę w wysokości 800 zł Kalinie Grabowskiej za pracę „Badania fizyko-mechaniczne tynków na spoiwach mineralnych zawierających kruszywa lekkie”, której promotorem jest dr inż. Piotr Konca. W kategorii prac inżynierskich I Nagrodę w wysokości 700 zł przyznano Arkadiuszowi Zimnemu za pracę „Szybkość dyfuzji radonu przez materiały izolacyjne stosowane w budownictwie”, której promotorem jest dr inż. Piotr Szajerski.
W tym roku nagrodę „Złote Pióro”, którą Rada Programowa Wydawnictw w porozumieniu z Redakcją Wydawnictw od kilku lat przyznaje osobom szczególnie zasłużonym dla Kwartalnika Łódzkiego, wyróżniono artykuł Pani Anny Biłek zamieszczony w „Kwartalniku Łódzkim” nr 1 w 2018 roku pt. ”Bezpieczeństwo elektryczne. Od stacji ładowania po pojazd elektryczny”.