Przykłady projektowania konstrukcji według Eurokodówpraca zbiorowa, wyd. 2 uzupełnione, Łódź 2021, 528 str.

Nowa publikacja Łódzkiej OIIB to unikatowy na rynku wydawniczym zbiór przykładów projektowania według Eurokodów konstrukcji wykonanych z różnych materiałów budowlanych. Każda z opracowanych przez zespół specjalistów części jest poprzedzona wprowadzeniem, w którym zawarto wyjaśnienia i niezbędne informacje pozwalające na zrozumienie metod obliczeniowych proponowanych w Eurokodzie. Wybrano przykłady obliczeniowe, które dotyczą ciekawych, najczęściej rozwiązywanych problemów. Zamieszczone przykłady projektowe mogą okazać się przydatniejsze niż próba interpretacji zaleceń teoretycznych (Zobacz SPIS TREŚCI).

Książka to znacznie poszerzone (528 stron) wydanie drugie uzupełnione cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem publikacji wydanej w 2016 r., która spotkała się z bardzo dużym uznaniem inżynierów i specjalistów. Drugie wydanie jest poszerzone o rozdziały dotyczące przykładów projektowania konstrukcji zespolonych: betonowych, stalowo-betonowych i konstrukcji aluminiowych, a do istniejących już rozdziałów dodano nowe przykłady. 

Czytelnicy znajdą również w naszej publikacji link do strony, z której można pobrać bezpłatnie opracowane przez Katedrę Budownictwa Betonowego Politechniki Łódzkiej procedury wymiarowania elementów żelbetowych oraz programy komputerowe dotyczące nośności słupów o dowolnym przekroju poprzecznym, obciążone siłą osiową i momentami, a także nośności słupów w warunkach pożarowych. 

Książka skierowana jest zarówno do doświadczonych inżynierów praktyków, jak i studentów oraz inżynierów, którzy dopiero rozpoczynają projektowanie konstrukcji według Eurokodów lub do tej pory zajmowali się projektowaniem jednego typu konstrukcji, a muszą zapoznać się z projektowaniem elementów z innych materiałów według zaleceń Eurokodów.

Książkę można zakupić w cenie 59,90 zł (UWAGA! Jeszcze do 10 kwietnia br. książkę można zakupić w promocyjnej cenie 49,90 zł brutto (+ koszty wysyłki – standardowo 13,00 zł przy przedpłacie, w przypadku zamówienia powyżej 3 egzemplarzy prosimy o kontakt z wydawnictwem w celu ustalenia kosztów wysyłki). Płatność przelewem na konto ŁOIIB: 81 1440 1231 0000 0000 0222 7622  tytułem: EUROKODY książka, liczba egzemplarzy, swoje nazwisko.

Zainteresowanych nabyciem publikacji prosimy o kontakt z Działem Wydawnictw ŁOIIB - ZAMÓWIENIA można składać, pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 42 632 97 39 wew. 5 (możliwy jest odbiór osobisty, a w przypadku wysyłki prosimy o podanie danych adresowych do wysyłki oraz adresu e-mail i nru telefonu dla kuriera).

Jacek Szer, Jan Jeruzal, Iwona Szer, Piotr Filipowicz, Kontrole okresowe budynków – zalecenia, wymagania i problemy, wydanie 2 uzupełnione, Łódź 2022

Książka przygotowana przez ŁOIIB jest odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska inżynierów budownictwa na publikacje dotyczące utrzymania i użytkowania budynków. Jest to druga pozycja z planowanego przez Łódzką OIIB cyklu poświęconego przeglądom obiektów budowlanych. W niniejszym opracowaniu w uporządkowany sposób przedstawiono problemy występujące podczas wykonywania kontroli okresowych obiektów budowlanych. Przedstawiono przepisy prawne dotyczące tego zagadnienia wraz ze szczegółowym ich omówieniem. Zamieszczono również propozycje wzorów protokołów z kontroli okresowych, umożliwiających właściwe udokumentowanie przeprowadzonych badań obiektu w trakcie takiej kontroli.

Książkę można zakupić w cenie 28,00 zł (UWAGA! Do 31 maja br. książkę można zakupić w promocyjnej cenie 25,00 zł brutto (+ koszty wysyłki – standardowo 7,00 zł – list polecony).

Płatność przelewem na konto ŁOIIB: 81 1440 1231 0000 0000 0222 7622
tytułem: KONTROLE OKRESOWE BUDYNKÓW książka, liczba egzemplarzy, swoje nazwisko.

Publikację można odebrać również w siedziby ŁOIIB (należy wówczas wykonać przelew na wyżej wymieniony numer konta bankowego).

W przypadku wysyłki prosimy o wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon na numer 42 632 97 39 wew. 5  w celu podania danych do wysyłki.

 

Andrzej Gorzkiewicz, Piotr Gorzkiewicz, Anna Biłek-Gorzkiewicz, Kontrole okresowe instalacji elektrycznych w obiektach budowlanych, Łódź 2021

Druga część cyklu publikacji o kontrolach okresowych jest odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska inżynierskiego na publikacje i stanowi kompleksową pomoc przy wykonywaniu okresowych przeglądów instalacji elektrycznych. Ma charakter praktyczno-naukowy, zawiera analizy teoretyczne z odniesieniem do bogatego doświadczenia autorów. Jej mocnymi stronami są przydatne, wartościowe treści podane w sposób komunikatywny i uporządkowany. (Zobacz SPIS TREŚCI).

Przykłady projektowania konstrukcji według Eurokodów, praca zbiorowa, Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Łódź 2016, 304 str.

Jest to opracowany przez zespół specjalistów zbiór przykładów projektowania według Eurokodów konstrukcji wykonanych z różnych materiałów budowlanych  (Zobacz SPIS TREŚCI). Nakład książki jest już wyczerpany, ale ukazało się wydanie 2 znacznie poszerzone w stosunku do pierwotnej wersji. Zainteresowanych zakupem w promocyjnej cenie prosimy o kontakt - zamówienia można składać, pisząc na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 42 632 97 39 w. 5.

 

80 lat samodzielnych funkcji technicznych w polskim budownictwie, praca zbiorowa, Łódź 2008

Jest to publikacja opracowana i wydana przez Łódzką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa z okazji konferencji, która odbyła się w dniach 15-16 maja 2008 r. pod tym samym tytułem. 

Samorząd zawodowy inżynierów budownictwa - dziś i jutro, praca zbiorowa, Łódź 2005

Jest to publikacja opracowana i wydana przez Łódzką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa z okazji konferencji zorganizowanej 17 listopada 2005 r. pod tym samym tytułem. 

Rewitalizacja miast poprzemysłowych - rola dziedzictwa kulturowego, praca zbiorowa, Łódź 2006.

Książka ta jest zbiorem referatów dotyczących rewitalizacji miast poprzemysłowych, wygłoszonych na odbywającej się w dniach 23-25 IX 2004 r. międzynarodowej konferencji PRO-REVITA Rewitalizacja miast poprzemysłowych - rola dziedzictwa kulturowego, zorganizowanej przez Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, Polski Komitet Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS i Łódzką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Zawiera także sprawozdanie z międzynarodowej konferencji Miasta dziedzictwa europejskiego jako czynnik tożsamości regionalnej w procesie integracji europejskiej. Nakład książki wyczerpany.

Skontaktuj się z nami

tel. 42 632 97 39

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Biuro Łódzkiej Okręgowej Izby

ico ul. Północna 39
91- 425 Łódź