I/2022 (74)
 2021/1

W bieżącym numerze – I/2022 (74):

Przed nami czas ważnych wydarzeń dla naszego samorządu zawodowego. Już w marcu nasza Izba będzie obchodziła jubileusz dwudziestolecia swojego istnienia. Z tej okazji zapraszam na IV Konferencję Łódzkiej OIIB „Nowoczesne technologie w budownictwie – wybrane zagadnienia”, która już na stałe wpisała się w kalendarz działań naszej Izby. Konferencja rozpocznie się w czwartek 31 marca w Łodzi w Instytucie Europejskim, a następnego dnia obrady będą miały miejsce w Teatrze Muzycznym. 1 kwietnia odbędzie się także Gala Jubileuszowa. Serdecznie Państwa zapraszam w imieniu Rady ŁOIIB na te wydarzenia, których zapowiedź można znaleźć na łamach naszego „Kwartalnika Łódzkiego”.

Kończy się V kadencja działalności samorządu zawodowego inżynierów budownictwa. W grudniu zakończyły się obwodowe zebrania wyborcze, które szczęśliwie udało się jeszcze zorganizować w formie stacjonarnej. Wybraliśmy 110 delegatów na zjazdy Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w szóstej kadencji (2022– –2026), którzy po raz pierwszy zbiorą się w takim składzie 23 kwietnia tego roku na Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym ŁOIIB, by wysłuchać sprawozdań rocznych pięciu organów naszej Izby oraz dokonać trafnych i odpowiedzialnych wyborów ich nowych składów osobowych (…). Trzeba przyznać, że oprócz zmian związanych choćby z prawodawstwem, spotkało nas dużo innych wyzwań oraz kilka bardzo trudnych wydarzeń, takich jak nagłe odejście śp. pani przewodniczącej Rady ŁOIIB Barbary Malec. Musieliśmy także opracować formułę sprawnego funkcjonowania Izby na rzecz jej Członków w rzeczywistości pandemicznej. Wydaje się jednak, że sprostaliśmy tym trudnym wyzwaniom i Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa nadal rozwija sprawnie swoją działalność. Czas do Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego ŁOIIB wypełnia nam intensywna praca związana z przygotowaniem kolejnych wydarzeń i przede wszystkim z bieżącą pracą.

Żyjemy w czasach niełatwych – kiedy piszę te słowa, u Naszych Sąsiadów na Ukrainie zaczęła się wojna. W tym trudnym czasie nasuwa się refleksja, że powinniśmy jeszcze bardziej doceniać to, co mamy. Szanujmy się nawzajem i pracujmy wspólnie nad kształtem naszego samorządu oraz jego sprawnym i etycznym działaniem na rzecz środowiska budowlanego (…).

 

Skontaktuj się z nami

tel. 42 632 97 39

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Biuro Łódzkiej Okręgowej Izby

ico ul. Północna 39
91- 425 Łódź