Aktualne wydarzenia
- Szczegóły
Dnia 27 lipca (sobota) w Zarzęcinie odbyły się XI Regaty w klasie OMEGA o puchar Przewodniczącego Rady ŁOIIB Jacka Szera. Regaty zostały zorganizowane przez Placówkę Terenową w Bełchatowie i odbyły się zgodnie z przepisami IYRU, PZŻ i instrukcją żeglugi. Miejscem zawodów żeglarskich w klasie jachtów typu OMEGA była stanica JACHT KLUBU „Elektron” PGE oddział Elektrownia Bełchatów. W wydarzeniu wzięli udział członkowie ŁOIIB, a jednocześnie członkowie PZITB i SEP przy PGE Elektrowni Bełchatów oraz RIG w Bełchatowie i zaproszeni goście – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bełchatowie Jarosław Bednarek oraz Prezes NOT Oddziału w Piotrkowie Trybunalskim Stanisław Papuga. Nad bezpieczeństwem uczestników zawodów czuwała jednostka WOPR. Regaty miały charakter integracyjny dla członków ŁOIIB, a także dla ich rodzin. W zawodach udział wzięło 5 załóg w klasie OMEGA – regaty przesiadkowe oraz regaty długodystansowe – 1 załoga 6-osobowa na jachcie pełnomorskim. Trasa regat została przedstawiona przez sędziego na mapie Zalewu Sulejowskiego w czasie odprawy sterników.
- Szczegóły
Dnia 22 czerwca odbył się wyjazd integracyjny do Kutna i Konarzewa. Pierwszy punkt wyjazdu obejmował oprowadzanie po Kutnie i po Muzeum Pałacu Saskiego, który swym obszarem badawczym obejmuje Kutno i region kutnowski (w granicach powiatu kutnowskiego) i zawiera zbiory z dziedzin takich jak: archeologia, historia, sztuka, etnografia, przyroda i wojskowość. Następnie udano się do Konarzewa, do Innowacyjnego Ośrodka Turystyki Edukacyjnej „Energosfera". Jest to jedno z najnowocześniejszych w Polsce miejsc do obserwacji gwiazd i kosmosu. Warto wspomnieć, że Energosfera zajmuje obszar dwóch hektarów, a jej budowa trwała 3 lata. Co ciekawe, obiekty ośrodka usytuowane są tak, by przypominały Drogę Mleczną. Po oprowadzaniu po ośrodku uczestnicy udali się w drogę powrotną do Łodzi. Dziękujemy za udział w wyjeździe integracyjnym i zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której na bieżąco publikujemy kolejne oferty wyjazdów i wyjść.
- Szczegóły
Dnia 18 maja odbył się wyjazd integracyjny, w którym wzięło udział 29 uczestników. Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania Muzeum Ludowego Ziemi Przedborskiej mieszącego się w budynku karczmy z XVIII wieku, przebudowanej w 1898 roku. Następnie przespacerowano się po Przedborzu, mieście malowniczo położonym nad rzeką Pilicą, u podnóża Pasma Przedborsko-Małogoskiego. Na Górę Kozłową prowadzi wyznaczona ścieżka edukacyjno-przyrodnicza o nazwie „Osobliwości Góry Kozłowej”. To właśnie tam uczestnicy wysłuchali krótkiej prezentacji. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie ośrodka Fundacji Europejskiego Centrum Budo - Dojo Stara Wieś. To unikatowy na skalę światową obiekt zrealizowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej w polskim krajobrazie. Co ciekawe, jest największym na świecie ośrodkiem przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki. Dziękujemy za uczestnictwo w wyjeździe integracyjnym i zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której na bieżąco pojawiają się nowe oferty wycieczek i wyjazdów dla członków ŁOIIB.
- Szczegóły
Dnia 11 maja odbył się wyjazd integracyjny, w którym uczestniczyło 23 członków Łódzkiej OIIB. Na początku udano się na spacer po Piotrkowie Trybunalskim, gdzie zwiedzono najważniejsze obiekty turystyczne, takie jak cerkiew, Klasztor OO Bernardynów i plac Kościuszki. Następnie skierowano się do rynku, gdzie uczestnicy mieli okazję zobaczyć zabytkowe kamieniczki, oraz wejść do Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej. Po czasie wolnym pojechano do Nagórzyc. Zwiedzono tam Groty Nagórzyckie, czyli pozostałości po podziemnej kopalni kwarcu wydobywanego w XVIII w. i na początku XIX w. W dalszej części wyjazdu uczestnicy pojechali do Tomaszowa Mazowieckiego i udali się na spacer po Niebieskich Źródłach, czyli rezerwacie przyrody nieożywionej o wybitnych walorach krajobrazowych, położonym w dolinie Pilicy. Z przewodnikiem zwiedzono także Skansen Rzeki Pilicy – pierwsze w Polsce muzeum na wolnym powietrzu, poświęcone rzece. Ostatni punkt programu to przejazd do Podklasztorza, skąd udano się na obiad. Dziękujemy za udział w wyjeździe integracyjnym i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez ŁOIIB.
- Szczegóły
W sobotę 26 sierpnia odbył się X spływ kajakowy Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa na rzece Pilicy (trasa: Przedbórz), w którym wzięły udział 63 osoby (członkowie ŁOIIB wraz z osobami towarzyszącymi). Pogoda dopisała, a spływ zakończono poczęstunkiem i spotkaniem koleżeńskim przy grillu. Dziękujemy za uczestnictwo w wydarzeniu i zapraszamy za rok!
- Szczegóły
Dnia 29 lipca w Stanicy Jacht Klubu ELEKTRON w Zarzęcinie odbyły się X regaty żeglarskie w klasie OMEGA o Puchar Przewodniczącego Rady ŁOIIB Jacka Szera. Regaty zakończyły się zwycięstwem załogi: Kozłowski Przemysław – sternik, Walczak Marek – załoga, Łochnicki Wojciech – załoga. Następnie odbyło się wręczenie nagród i pucharów oraz medali okolicznościowych przez Przewodniczącego Rady ŁOIIB Jacka Szera i Sławomira Najgiebauera - organizatora Placówki Terenowej w Bełchatowie. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy udali się na obiad i wieczór szantowy. Dziękujemy za udział w wydarzeniu i serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
- Szczegóły
Dnia 18 czerwca odbył się wyjazd integracyjny do Łęczycy i Tumu, w którym wzięło udział 19 członków ŁOIIB wraz z osobami towarzyszącymi. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić zamek oraz muzeum, czyli główne atrakcje miasta. Niegdyś zamek był wzniesiony z cegły i otoczony wodą, która napływała z pobliskiej rzeki Bzury. Kolejnym punktem programu był spacer po rynku i zwiedzanie murów obronnych, fary świętego Andrzeja i zespołu klasztornego Bernardynów. Druga część wyjazdu integracyjnego obejmowała zwiedzanie Grodziska w Tumie i Skansenu Łęczycka Zagroda Chłopska. Warto dodać, że grodzisko w Tumie jest najstarszym elementem średniowiecznej Łęczycy. To pozostałość wczesnośredniowiecznego grodu, czyli miejsca obronnego, a zarazem lokalnego centrum administracyjnego w czasach dynastii Piastów. Następnie zwiedzono Archikolegiatę NMP i św. Aleksego w Tumie. Kościół wzniesiono w XII wieku, w pobliżu dawnej lokalizacji wczesnośredniowiecznego grodu. Należy do najlepszych przykładów architektury romańskiej w Polsce i ma status pomnika historii.
- Szczegóły
Dnia 27 maja 2023 roku odbył się kolejny wyjazd integracyjny do Poddębic - miasta gorących źródeł, w którym wzięło udział 21 członków Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Uczestnicy zwiedzili pałac Grudzińskich, czyli renesansowy pałac, w którym mieści się ekspozycja przedstawiająca dzieje Poddębic i okolic. Udali się do geotermalnego Ogrodu Zmysłów - jedynego w województwie łódzkim parku zdrojowego, a także do pijalni wód. Co więcej, członkowie ŁOIIB mieli okazję zapoznać się z technologią basenową. Ostatnim punktem programu była kąpiel w basenach termalnych wraz z saunami. Dziękujemy za udział w wyjeździe integracyjnym i zapraszamy na kolejne wycieczki!
- Szczegóły
Dnia 13 maja 2023 roku odbył się wyjazd integracyjny do Rawy Mazowieckiej, w którym wzięło udział 55 osób. Uczestnicy mieli okazję jechać zabytkową koleją wąskotorową (trasa Rawa Mazowiecka – Biała Rawska – Rawa Mazowiecka) – potocznie zwaną Koleją Rogowską, która powstała w 1915 r. Zbudowana została przez wojska niemieckie jako wojskowa kolej polowa o rozstawie szyn 600 mm. Służyła do zaopatrywania niemieckiego frontu w żywność, broń i amunicję. Za jej pomocą dowożono żołnierzy i ewakuowano rannych. Następnie udano się na spacer po parku miejskim, Placu Wolności oraz Placu Piłsudskiego Rawy Mazowieckiej. Zwiedzono jatki miejskie oraz ruiny i baszty Zamku Książąt Mazowieckich. W dalszej części wyjazdu uczestnicy zobaczyli Muzeum Ziemi Rawskiej, czyli wielooddziałowe muzeum regionalne, w którym znajduje się blisko 6000 eksponatów w pięciu działach: archeologii, etnografii, historii, numizmatyki i sztuki. Dziękujemy za liczne uczestnictwo w wyjeździe integracyjnym i zapraszamy na kolejne wycieczki!
Podkategorie
Koło Seniora
Koło Seniora jest stałym zespołem ŁOIIB, do którego mogą należeć osoby, będące aktualnymi lub byłymi członkami ŁOIIB w wieku od 65 lat.
Celem działania Koła jest między innymi:
- integracja we własnym gronie Koła Seniora i ich bliskich,
- wymiana informacji na temat działalności Izby,
- pomoc w podnoszeniu kwalifikacji przez udział w szkoleniach i wyjazdach technicznych,
- tworzenie warunków umożliwiającym Seniorom prezentację własnego dorobku zawodowego i hobbystycznego,
- wspieranie działalności dokumentującej historię i osiągnięcia środowiska budowlanego z terenu działania Izby,
- współpraca z organizacjami NOT i innymi,
- tworzenie pomostów współpracy z młodymi inżynierami, w szczególności przekazywanie doświadczeń zawodowych Seniorów,
- integracja Seniorów w gronie wszystkich członków ŁOIIB.