Aktualne wydarzenia
- Szczegóły
Szanowni Państwo!
W imieniu Komitetu Organizacyjnego z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w III Konferencji Naukowo-Technicznej ProGeotech2024 „Projektowanie geotechniczne – doświadczenia i perspektywy”. Konferencja odbędzie się w dniach 02-03 lipca 2024 r. w Warszawie. Obrady odbędą się w Centrum Wodnym – Kampus SGGW w Warszawie.
- Szczegóły
Serdecznie zapraszamy Członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa do udziału w XVII Ogólnopolskiej Konferencji Technicznej nt. „Koordynacji usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu”.
- Szczegóły
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na V Konferencję Naukowo - Techniczną "Obiekty budowlane na terenach górniczych", która odbędzie sie w Siemianowicach Śląskich – Michałkowicach w dniach 26 - 27 października 2023r. Konferencja będzie miała charakter specjalistycznego szkolenia hybrydowego, przeznaczonego dla projektantów konstrukcji budownictwa ogólnego i przemysłowego, wykonawców, rzeczoznawców, inspektorów nadzoru budowlanego i kadry naukowo-technicznej. Podczas Konferencji nasi uczestnicy mają również możliwość bezpośredniego spotkania się i dyskusji.
Celem Konferencji jest dostarczenie uczestnikom aktualnej, praktycznej i gotowej do bezpośredniego zastosowania wiedzy na wybrane tematy. W trakcie Konferencji wygłoszonych zostanie około 30 wykładów przez zaproszonych w tym celu wybitnych specjalistów z całego kraju. Wykłady konferencyjne zostaną wydane w formie książkowej z nadanym numerem ISBN w ilości szacowanej na około 200 egzemplarzy.
- Szczegóły
Szanowni Państwo,
polski Komitet Geotechniki, Oddział Stołeczny Polskiego Komitetu Geotechniki oraz Katedra Geotechniki Instytutu Inżynierii Lądowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie mają zaszczyt zaprosić na III Konferencję Naukowo-Techniczną ProGeotech2024 „Projektowanie geotechniczne – doświadczenia i perspektywy”. Konferencja odbędzie się w dniach 02-03 lipca 2024 r. w Warszawie. Obrady odbędą się w Centrum Wodnym – Kampus SGGW w Warszawie.
Zachęcamy do odwiedzenia strony konferencji http://kg.sggw.edu.pl/progeotech2024
- Szczegóły
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na Seminarium Łódzkie, które odbędzie się 7 września 2023r., w hotelu Ambasador Premium, sala Konferencyjna Włoska (II piętro), ul. Kilińskiego 145, 90-315 Łódź. WSTĘP BEZPŁATNY NA PODSTAWIE ZGŁOSZENIA. Liczba miejsc ograniczona! Termin zgłoszeń do 05.09.23 godz. 14:00 lub do wyczerpania miejsc.
- Szczegóły
Dnia 11 sierpnia odbył się wyjazd techniczny do Walewic, Maurzyc i Łowicza, w którym wzięło udział 31 członków ŁOIIB wraz z osobami towarzyszącymi. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zapoznania się z historią i wnętrzami pałacu w Walewicach, zbudowanego w 1783 roku przez Anastazego Walewskiego, szambelana króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tu urodził się syn Marii i Napoleona Aleksander Walewski, który w latach 1855-1860 był ministrem spraw zagranicznych, a następnie ministrem kultury i sztuki Francji. Obecnie w Walewicach znajduje się Stadnina Koni i dyrekcja 300-hektarowego gospodarstwa rybnego, zaś pałac pełni rolę hotelu.
Z Walewic uczestnicy wyjazdu udali się do Maurzyc, gdzie zwiedzili Skansen Wsi Łowickiej położony nad rzeką Słudwią w sąsiedztwie zabytkowego mostu stalowego na tej rzece. W skansenie, będącym pod opieką Muzeum Regionalnego w Łowiczu, zgromadzono bogaty zbiór zabytków budownictwa wiejskiego z terenów Księstwa Łowickiego. Zwiedzanie skansenu zakończył posiłek w zabytkowej karczmie. Następnie uczestnicy obejrzeli zabytkowy most stalowy na rzece Słudwi, użytkowany od 1928 do 1977 roku. Jest to pierwszy spawany elektrycznie most na świecie, który przyniósł sławę profesorowi Stefanowi Władysławowi Bryle. Ma szerokości 6.2 metra i waży 59 ton. Z racji swoich parametrów, za małych dla współczesnego ruchu drogowego został przesunięty i już nie jest użytkowany. Na trasie pobudowano nowy. Stąd uczestnicy wyjazdu udali się do pobliskiego Łowicza, gdzie zwiedzili Muzeum Łowickie z kaplicą pw. św. Karola Boromeusza i mały Skansen Wsi Łowickiej. Muzeum mieści się w budynku ufundowanym przez arcybiskupa Michała Stefana Radziejowskiego i przeznaczonym dla XX. Misjonarzy na miejsce zamieszkania i seminarium duchowne. Budowniczym był Tylman van Gameren. Główne działy muzeum to archeologia, historia miasta, etnografia, sztuka baroku, wystawy zmienne i Izba Pamięci Łowickich Żydów. Kaplica pw. św. Karola Boromeusza jest zdobiona freskami iluzjonistycznymi ze scenami z życia patrona, wykonanymi przez Michała Anioła Palloniego malarza nadwornego Paców.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w wyjeździe i serdecznie zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty szkoleń stacjonarnych, online oraz wyjść i wyjazdów technicznych.
Autor tekstu: dr inż. Wiesław Kaliński
- Szczegóły
Szanowni Państwo,
w imieniu współorganizatorów: Polskiego Kongresu Drogowego – Komitetu Narodowego Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie serdecznie zapraszam do udziału w IX Warmińsko-Mazurskim Forum Drogowym „Nowoczesna i bezpieczna infrastruktura drogowa”. Konferencja odbędzie się w hotelu Robert’s Port Lake Resort & Spa Mazury w Starych Sadach w dniach 17-19 września 2023r. Forum poprzedzone będzie rowerowym piknikiem edukacyjnym kierowanym do dzieci i młodzieży w Parku Centralnym w Olsztynie w dniu 17 września.
"Cyfryzacja w procedurach budowlanych - obsługa formalna wniosków drogą elektroniczną krok po kroku”
- Szczegóły
krok po kroku”
- Szczegóły
Zapraszamy na III Forum Utrzymania i Zarządzania Drogami i Mostami, które odbędzie się w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2023 roku.
W tym roku sesje poświęcone będą następującym tematom:
– Umowy utrzymaniowe – wzorcowe warunki utrzymania dróg krajowych,
– Nowe technologie i systemy utrzymania dróg,
– Utrzymanie dróg samorządowych i miejskich,
– Bezpieczeństwo przy pracach utrzymaniowych.