Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi obecnie prowadzi nabór kandydatów do pracy na wolne stanowisko urzędnicze:

Inspektora nadzoru inwestorskiego ds. robót drogowych

w Wydziale Inwestycji i Remontów

Wymiar etatu: pełny wymiar czasu pracy
Miejsce wykonywania pracy: Łódź

Rodzaj umowy: umowa o pracę

Zakres obowiązków:

Prowadzenie zadań inwestycyjnych - przygotowanie i realizacja w zakresie dróg publicznych i wewnętrznych, będących we władaniu Zarządu Dróg i Transportu, w szczególności:

  • uzgadnianie warunków przygotowania i realizacji robót, w tym na etapie projektu technicznego i podpisywania umowy o roboty budowlane,
  • przygotowywanie części merytorycznej do wniosków o podjęcie działań w celu udzielenia zamówień publicznych,
  • prowadzenie spraw z przebiegu realizacji budowy w zakresie niezbędnym do zabezpieczenia interesów inwestora i przyszłego użytkownika,
  • pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego, w tym m.in.:
− uczestniczenie w naradach i komisjach technicznych dotyczących spraw budowy w toku jej realizacji, monitorowanie aktualnego  zaawansowania robót,
− kontrolowanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych materiałów i elementów budowlanych, zgodności prowadzonych robót z dokumentacją projektową i umową,
− sprawdzanie robót ulegających zakryciu lub zanikających oraz potwierdzanie tych czynności w dzienniku budowy,
  • sprawdzanie zgodności usytuowania wykonanych obiektów z projektem technicznym, na podstawie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
  • potwierdzanie w dzienniku budowy kompletności wykonanych robót założonych projektem,
  • dopuszczanie obiektu do odbioru technicznego lub końcowego,
  • sprawdzanie dokumentów niezbędnych do dokonania odbioru oraz przygotowanie i udział w czynnościach komisji odbiorowej,
  • przekazanie wykonanego obiektu drogowego do eksploatacji, użytkowania oraz na majątek Gminy,
  • współudział w rozliczaniu budowy w zakresie rzeczowym i finansowym, również dla potrzeb sprawozdawczości oraz wykazania przyrostu lub likwidacji majątku drogowego,
  • podejmowanie czynności związanych z ujawnieniem i kontrolą usunięcia przez wykonawcę wad i usterek w okresie rękojmi i gwarancji,
  • dokonywanie odbiorów pogwarancyjnych zrealizowanych obiektów drogowych,
  • uczestniczenie w pracach Komisji Przetargowych,
  • kompletowanie zbioru aktów prawnych w zakresie powierzonych zadań.

Od kandydatów oczekujemy m.in.:

  • wykształcenia wyższego o kierunku budownictwo,
  • odpowiedniego stażu pracy: co najmniej 4 lata, w tym co najmniej 2-letniego doświadczenia w pracy na stanowiskach: kierownika budowy, inżyniera budowy, kierownika projektu inwestycji drogowych,
  • uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności drogi,
  • znajomości ustaw: o drogach publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 460 ze zm.), Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r. poz. 290), Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164), Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 23), o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2015 r. poz. 199 ze zm.), rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 2016 r. poz. 124) oraz pozostałych niezbędnych do wykonywania powierzonych obowiązków,
  • znajomości procesu inwestycyjnego, jego etapów i decyzji administracyjnych wydawanych w jego toku,
  • znajomości topografii miasta,
  • posiadania prawa jazdy kat. B,
  • umiejętności obsługi komputera (MS Office, Internet),
  • dyspozycyjności.

Kontakt:

Bliższe informacje do uzyskania na stronie internetowej www.zdit.uml.lodz.pl w Biuletynie Informacji Publicznej - Oferty pracy.